Przeznaczone są do gromadzenia w niedalekiej odległości od stanowisk pracy elementów potrzebnych do prowadzenia procesu produkcji w optymalnej ilości. Regały przepływowe mogą być również dedykowane do odkładania na nich gotowych wyrobów w taki sposób, by zminimalizować czasy transportów, które często generują duże straty i nie tworzą wartości dodanej.

Prezentowane regały przepływowe zbudowane są z solidnego stelaża aluminiowego, wewnątrz którego montowane są zestawy szyn rolkowych odpowiedniego typu i odpowiedniej wielkości. Produkty często oznaczane są zgodnie z zasadami Kanban. Jest to metoda zarządzania produkcją, która opiera się na kartach wyrobów, ich analizie i cyrkulacji. Jest to system planowania, informowania, rozdziału oraz kontroli zadań produkcyjnych, co pozwala na zminimalizowanie kosztów, uniknięcie nadprodukcji i nie tylko.


Regały przepływowe doskonale nadają się do składowania produktów o krótkim terminie przydatności, a także w miejscach o dużej rotacji zapasów. Sprawdzą się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, motoryzacyjnym, itp.

Zastosowanie prezentowanych rozwiązań pozwoli na oszczędność czasu, ponieważ umożliwiają one załadunek bezpośrednio z korytarza roboczego z dwóch stron regału. Ponadto zapewnią idealną rotację towarów i oszczędność czasu manipulacji paletami w oparciu o system FIFO (pierwszy odłożony produkt staje się pierwszym produktem na wyjściu).

Regały przepływowe oparte są na systemie przesuwania produktów na rolkach pod wpływem siły ciężkości. W poszczególnych produktach rolki różnią się rodzajem nośnika i jego wielkością – w zależności od wagi i rodzaju produktu. W skład systemu wchodzą także hamulce, stopery, zabezpieczenia przeciw cofaniu.

Staramy się sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego oferujemy wykonanie systemów przepływowych według indywidualnych potrzeb klienta. Dostarczymy Państwu rozwiązania zajmujące niewiele miejsca, co pozwoli na ulokowanie ich w bliskim sąsiedztwie stanowiska pracy nawet na mniejszych powierzchniach, zachowując przy tym zasady ergonomii załadunku oraz odbioru towarów.