Najczęściej wózki materiałowe spełniają dwie funkcje. Używane są zarówno do transportu bliskiego wewnątrz hali produkcyjnej oraz pełnią funkcję magazynów przy stanowiskach montażowych. Wyróżniamy wśród nich:
wózki do przewozu pojemników o określonych wielkościach, które po przybyciu do miejsca docelowego są od razu z nich opróżniane
- oraz takie wykonane w technologii flow rack czyli wyposażone w odpowiednią ilość sekcji z szynami rolkowymi.

Wózki typu flow rack pracują najczęściej wymiennie i w przypadku zużycia elementów z jednego wózka jest on zastępowany takim samym lecz zapełniony odpowiednią ilością pojemników z produktami.


Pusty wózek w tym czasie zostaje odstawiony do miejsca załadunku. System MPS zapewnia dowolną konfigurację jeśli chodzi o gabaryty oraz podział półek i  ich nachylenie. Mogą być one przystosowane do gabarytów pojemników używanych podczas produkcji jak i również systemowych. Taka elastyczność i dogodność konfiguracji wózków materiałowych zwiększę ergonomie produkcji. Szeroka gama zestawów kołowych oferowanych przez naszą firmę zapewnia odpowiednie przemieszczanie się tego rodzaju konstrukcji po różnego rodzaju nawierzchniach w halach produkcyjnych zarówno podczas przepychania ręcznego jak i współpracy z różnego rodzaju pojazdami silnikowymi.